top of page

Bitdefender GravityZone Extended Detection and Response (XDR) pro zvýšení kybernetické odolnosti

Aktualizováno: 29. 4. 2022Bitdefender má za sebou 20 let zkušeností s inovativními řešeními, která zajišťují vynikající ochranu, detekci a reakci na stále rostoucí hrozby sofistikovaných kybernetických útoků.


Od představení naší první automatizované detekce založené na strojovém učení (2009), přes první využití deep learningu ke zvýšení míry detekce (2014), až po naše bezagentové laditelné funkce strojového učení (2018), jsme se vždy soustředili na to, abychom našim zákazníkům poskytovali co nejúčinnější prevenci a detekci s co nejmenším úsilím již tak zatížených bezpečnostních a IT týmů.


Naše úsilí v oblasti vývoje a výzkumu zaměřujeme na poskytování nejlepších technologií našim zákazníkům a partnerům, aby mohli být vždy o krok napřed - a v této snaze pokračujeme i dnes.


Evoluce detekce a reakce


Dnes jsme oznámili dostupnost produktu Bitdefender GravityZone XDR (Extended Detection and Response), nativního řešení XDR, které bylo navrženo v souladu s naší snahou řešit skutečné problémy zákazníků s co nejmenším úsilím.


GravityZone XDR analyzuje a detekuje útoky napříč infrastrukturou a aplikacemi organizace s přesnější detekcí a rychlou reakcí. Zahrnutí dat o koncových bodech, cloudu, identitách, síti a aplikacích produktivity do platformy GravityZone, rozšiřuje vizualizaci daleko za hranice spravovaných koncových bodů.Kombinuje pokročilou ochranu proti hrozbám s analytickými nástroji a bohatým bezpečnostním kontextem pro korelaci různorodých upozornění, rychlé třídění incidentů a omezení útoků prostřednictvím automatizované a řízené reakce. Integrovaná analytika poskytuje detekční algoritmy jak lokálně, kde se data nacházejí, tak v cloudové analytické platformě GravityZone pro korelaci napříč datovými zdroji, aby byla zajištěna vysoká přesnost detekcí. Odhaluje celý rozsah útoku propojením událostí a incidentů v čase, a poskytuje hlubší souvislosti prostřednictvím automatizovaného sběru důkazů, analýzy kořenových příčin, a doporučených opatření pro reakci.


Jako nativní řešení XDR je GravityZone XDR přímým pokračováním našich tradičních funkcí EDR, které kombinují integrované funkce s dodatečnou telemetrií mimo koncové body, jež je připravená k použití ihned po dokončení instalace.


V čem je náš koncept XDR jedinečný?


GravityZone XDR byla od základu vytvořena tak, aby maximalizovala efektivitu a účinnost bezpečnostních týmů, minimalizovala dobu přítomnosti útočníků, a zajistila kybernetickou odolnost. Tohoto cíle dosahujeme tím, že:

  • Sjednocujeme události a incidenty napříč různými bezpečnostními nástroji

  • Integrujeme strojové učení pro ověřenou detekci a nízkou míru falešně pozitivních výsledků

  • Poskytujeme analýzy kořenových příčin a souvislostí pro usnadnění rychlého vyšetřování

  • Umožňujeme řízené a automatizované reakce napříč bezpečnostními kontrolami


Naše řešení XDR jsme navrhovali od samého počátku s našimi zákazníky po boku, abychom se ujistili, že vytváříme produkt, který jim pomůže zefektivnit detekci a reakci na hrozby z jejich celého prostředí. Jsme přesvědčeni, že XDR není o tom, že surová data budeme laxně shromažďovat v datovém úložišti a budeme nutit analytiky, aby tato data procházeli a hledali jehlu v kupce sena.


Podle našeho Group Product Managera, Daniela Darabana, který pracoval ruku v ruce s našimi zákazníky: "Ve společnosti Bitdefender pevně věříme v řešení založená na požadavcích zákazníků. To vede k lepšímu pochopení každodenních potíží, kterým čelí bezpečnostní týmy, a poskytuje nám to jedinečnou příležitost připravit plán jejich vyřešení. GravityZone XDR představuje výsledek našeho vytrvalého zájmu o inovace, efektivitu a přímé zapojení zákazníků, čímž směřujeme k budoucnosti, kdy bezpečnostní týmy již nebudou muset volit mezi vyšetřováním nepřeberného množství incidentů a vyšetřováním skutečných incidentů."


Jak XDR zlepšuje MDR


Ať už má zákazník jednoho bezpečnostního analytika, dvacet nebo sto, věříme, že XDR by měl být dostupný pro každou organizaci - s intuitivním designem a silným důrazem na snadné používání - a navíc dostupný prostřednictvím naší služby MDR (Managed Detection and Response) pro organizace, které by chtěly naši pomoc s rozšířením svého týmu o bezpečnostní operace 24/7.


Daniel Clayton, viceprezident pro služby a podporu ve společnosti Bitdefender, řekl: "Dnešní útočníci se mohou na firmy zaměřit mnoha způsoby. Využívají sociální média k sociálnímu inženýrství zaměstnanců, neustále vyvíjejí své taktiky, techniky a postupy (TTP), a využívají nové technologické platformy a infrastrukturu, které do našich prostředí implementujeme. Moderní bezpečnostní operace se spoléhají na kombinaci kontextu, odborných znalostí a intuice při identifikaci škodlivých aktivit, které mohou uniknout mnoha bezpečnostním nástrojům. GravityZone XDR významně rozšiřuje kontext, který mají k dispozici naši lovci kybernetických hrozeb Bitdefender SOC, poskytuje podrobnější pochopení toho, jak vypadá "normální" situace v prostředích, která chráníme, a umožňuje našemu týmu MDR vítězit nad nebezpečnými útočníky v kybernetickém bojovém prostoru - což je to, s čím od nás naši zákazníci spravovaných služeb, očekávají pomoc."


Vytvořili jsme platformu GravityZone pro zajištění ochrany proti útokům, s funkcemi detekce, vyšetřování a reakce, které jsou nezbytné k tomu, abyste byli o krok napřed před případnými útočníky. GravityZone XDR je cloudové řešení pro organizace, které chtějí provozovat a řídit své bezpečnostní operace ve vlastní režii.


Pro organizace, které hledají spravovanou službu, zajišťuje Bitdefender MDR, využívající GravityZone XDR, bezpečnost organizací tím, že poskytuje nepřetržité monitorování, analýzu hrozeb a reakci na ně s inteligentním vyhledáváním hrozeb ve větším měřítku.70 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page