top of page

Jak kontejnerová pracovní zátěž mění budoucnost kybernetické bezpečnostiVyužití kontejnerů pro zvýšení rychlosti nasazení a přenositelnosti moderních aplikací rychle roste. Společnost Gartner předpovídá, že do roku 2025 bude 85 % organizací používat kontejnery ve výrobě, zatímco v roce 2020 to bylo méně než 30 %.


Kontejnery jsou také obvykle provozovány v prostředích využívajících operační systém Linux. Důvodem je optimalizace využití zdrojů na platformě Linux s otevřeným zdrojovým kódem. Linux přináší rozvíjející se možnosti, cenovou dostupnost, stabilitu systému, zvýšenou kybernetickou ochranu a velké možnosti přizpůsobení pro jakoukoli cloudovou zátěž.Co jsou to kontejnery a proč jsou důležité?


Podle společnosti Docker jsou kontejnery standardním softwarovým balíčkem, který sdružuje kód aplikace spolu s příslušnými konfiguračními soubory a knihovnami a se závislostmi potřebnými ke spuštění aplikace. Tento softwarový balíček umožňuje vývojářům a IT profesionálům bezproblémové a efektivnější nasazení aplikací v různých prostředích. Tento pracovní postup umožňuje agilitu, přenositelnost a rychlou škálovatelnost při implementaci zabezpečení. Díky tomuto strukturovanému rámci budou zásady a nástroje zabezpečení fungovat efektivně a chránit integritu systému, běh a celkový dodavatelský řetězec softwaru ve vaší firmě.


Kontejnery jsou sadou jednoho nebo více procesů, které běží odděleně od zbytku ekosystému. Jak je vidět na diagramu porovnávajícím virtuální servery s kontejnery níže, kontejnery sdílejí stejné jádro operačního systému (v tomto případě Linux) a izolují aplikační procesy od zbytku prostředí. Technologie kontejnerizace, jako jsou Docker a Kubernetes, umožňují vytváření a používání těchto kontejnerů. Pomocí těchto programů fungují kontejnery jako modulární virtuální stroje, které využívají minimální prostor v systému.Jak fungují kontejnery - schéma kontejnerové architektury


Díky této přizpůsobitelné konstrukci může podporovat mnoho případů použití, zařízení a cílových systémů, takže jej snadno přijmou velké i malé podniky. Na rozdíl od virtuálních strojů lze aplikace s více kontejnery snadno orchestrovat ve více cloudech.Co je to zabezpečení kontejnerů?


Zabezpečení kontejnerů je ochrana kontejnerového ekosystému. To zahrnuje všechny kroky od aplikací, které udržují, až po infrastrukturu, v níž žijí. Je nanejvýš důležité, aby zabezpečení kontejnerů bylo integrované a kontinuální s pracovním postupem v cloudu. Obecně se kontinuální zabezpečení kontejnerů pro organizaci týká:

  • zabezpečení kontejnerového řetězce a aplikace

  • zabezpečení prostředí pro nasazení kontejnerů a infrastruktury


Zastřešující bezpečnostní zásady a kontrolní seznamy neumožňují škálovatelnost kontejnerů v rámci organizace. Při implementaci zabezpečení kontejnerů existuje několik bezpečnostních výzev. Bezpečnostní týmy musí vyvážit potřeby kontejnerů v oblasti sítí a správy. Nástroje a služby pro sestavování a spouštění je třeba oddělit. Zabudováním procesu do kontejnerové pipeline a posílením infrastruktury lze pak zajistit spolehlivost, škálovatelnost a důvěryhodnost kontejnerů.Současná řešení zabezpečení kontejnerů


Bitdefender nedávno oznámil příchod řešení GravityZone Security for Containers, které rozšiřuje naši nabídku zabezpečení cloudové pracovní zátěže (CWS) o podporu běhu kontejnerů a infrastruktur s nezávislostí na modulu linuxového jádra pro technologii Bitdefender.Pracovní postup s kontejnery - proces zahrnující partnerský softwareTato nová verze přináší prevenci hrozeb, rozšířenou detekci a reakci na koncové body (XEDR), a ochranu proti zneužití s možností volby mezi nasazením technologie na úrovni serveru nebo kontejneru, a získáním komplexního přehledu a kontroly prostřednictvím konzole GravityZone pro kontejnery, běžící v soukromých i veřejných cloudech.


Možnost nezávislosti na modulech linuxového jádra pomáhá podnikům přejít na nejnovější distribuce Linuxu bez prodlev, které jsou obvykle nutné u jiných produktů kybernetické bezpečnosti - tím, že snižuje požadavky na testování a ověřování, které závislosti na jádře vyžadují, a vyhýbá se riziku problémů se zabezpečením a stabilitou systému, které mohou přinášet.Hlavní výhody řešení GravityZone Security for Containers


Bezkonkurenční ochrana proti runtime útokům

GravityZone Security for Containers chrání kontejnery a cloudové pracovní zátěže před závislostmi na linuxovém jádře, útoky typu zero-day a známými exploity v reálném čase, a identifikuje celý kontext incidentů včetně toho, které bitové kopie a struktury byly zapojeny. Incident s koncovým bodem kontejneru GravityZone - Incident se zobrazením koncového bodu v software Bitdefender
Ochrana více distribucí

Odstraňuje problémy s kompatibilitou zabezpečení Linuxu prostřednictvím jediného, lehkého agenta, který je umístěn nad jádrem Linuxu nebo na úrovni běhu kontejneru, což organizacím umožňuje rychleji aktualizovat na nejnovější distribuce Linuxu a využívat možnosti hostování v cloudu bez obětování účinnosti zabezpečení.


Modely nasazení zabezpečení kontejnerů - modely kontejnerů Server Agent a DaemonSetÚplný přehled a kontrola

GravityZone Security for Containers funguje jako multiplatformní jednotné bezpečnostní řešení, které umožňuje kompletní bezpečnostní přehled a kontrolu nad všemi kontejnery a pracovními úlohami v hybridních nebo multicloudových prostředích z jediného ovládacího panelu.


Incident s koncovým bodem dockeru GravityZone - detekován zranitelný docker
Mapování MITRE ATT&CK®


GravityZone Security for Containers mapuje útoky na kontejnery podle rámce MITRE ATT&CK® a umožňuje uživatelům pochopit chování a techniky útočníků v celém řetězci útoků. V nejnovějším testu MITRE ATT&CK odhalila GravityZone 100 % útočných technik proti systémům Linux.GravityZone MITRE attack - software zobrazující mapování útoku MITRE v procesu
Zavedení osvědčených postupů zabezpečení kontejnerů


Pokud podnik plánuje přechod na kontejnerové aplikace, je nezbytné zavést specifické procesy, které zajistí nejvyšší úroveň zabezpečení. Zabezpečení kontejnerů proti útokům vyžaduje komplexní a metodický přístup k zabezpečení. Je třeba zajistit, aby ve fázi stanovení rozsahu a plánování byly zváženy všechny potřeby zabezpečení v rámci organizace.


Bezpečnostní infrastruktura organizace již nemůže být reaktivním nebo odloženým procesem při zvažování cloudových pracovních postupů. Budování důvěryhodných bezpečnostních kontrol a automatizovaných procesů od samého počátku řeší bezpečnostní problémy a usnadňuje překlenutí rozdílů mezi týmy. Díky možnosti implementovat bezpečnostní protokoly v reálném čase nákladově efektivním způsobem mohou nyní podniky využívat skutečné výhody kontejnerového zabezpečení bez jakýchkoli obětí na každodenním provozu.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentáře


Komentáře byly vypnuty.
bottom of page