![](https://static.wixstatic.com/media/fe6658_bcf832cb65dd4b3ca28775c8cb4a6631~mv2.jpg/v1/fill/w_980,h_653,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/fe6658_bcf832cb65dd4b3ca28775c8cb4a6631~mv2.jpg)
Válka proti hackerům a kyberzločincům se den ode dne zintenzivňuje. S rostoucím počtem a sofistikovaností hackerů, vyžadují organizace stále komplexnější nástroje pro detekci, analýzu, obranu a odstranění následků. Účinná obrana proti kybernetické kriminalitě začíná včasným shromažďováním a zpracováním využitelných informací o hrozbách.
CISO požadují lepší zpravodajské informace o hrozbách
Jak ukazuje nedávná zpráva Enterprise Security Group, CISO (Chief Information Security Officer) považují zlepšení detekce pokročilých hrozeb za jednu ze svých nejvyšších bezpečnostních priorit.
![](https://static.wixstatic.com/media/fe6658_f2915951dcbd47d8928c083d291cfe3a~mv2.png/v1/fill/w_936,h_528,al_c,q_90,enc_auto/fe6658_f2915951dcbd47d8928c083d291cfe3a~mv2.png)
CISO chtějí vědět, jaké taktiky, techniky a postupy (TTP) se používají, které z nich mohou s největší pravděpodobností ovlivnit jejich podnikání, a jaká je potenciální závažnost jednotlivých hrozeb. A chtějí tyto informace získat rychleji než kdykoli předtím.
Provozovatelé CISO, a jejich týmy SOC, chtějí také lépe porozumět nástrojům, které definují plochu útoku. Korelace komplexních informací o hrozbách v reálném čase s kritickými aktivy, umožňuje týmům lépe stanovit priority obrany a odstraňování následků škod. Díky lepším informacím o hrozbách, mohou týmy SOC zdokonalit své detekční algoritmy, zlepšit přidělování zdrojů a stanovování priorit. a zefektivnit celkovou účinnost a efektivitu svých bezpečnostních pracovních postupů.
CISO chtějí přesné a použitelné zpravodajské informace o hrozbách
Získání co nejpřesnějších informací o hrozbách, vyžaduje sběr dat z různých zdrojů a jejich rychlé a kvalitní zpracování. Sběr dat musí být prováděn v širokém rozsahu, včetně zdrojů, jako jsou domény, IP adresy, hashe souborů atd. Údaje z první ruky jsou klíčové, protože data agregovaná ze zdrojů třetích stran mohou být duplicitní a neefektivní.
Vzhledem ke stále rozsáhlejším souborům dat o hrozbách, je také nezbytné využívat řízené akční zpravodajství a vyhnout se tak opomenutým identifikacím hrozeb a falešně pozitivním výsledkům, které by znamenaly ztrátu času týmu SOC. Automatizované zpracování dat, posílené algoritmy umělé inteligence, pomáhá poskytovat okamžitě využitelné informace díky standardizaci, odstranění duplicity a kategorizaci dat o hrozbách.
Samotná automatizace však v některých případech nemusí stačit. Organizace potřebují také přístup ke zkušeným lidským analytikům, kteří mohou zvýšit účinnost automatizovaného zpravodajství.
CISO chtějí operativní zpravodajství o hrozbách
Komplexní zpravodajství o hrozbách samo o sobě situaci nezachrání, zejména v případě organizací s omezenými nebo neexistujícími zdroji na analýzu hrozeb. Místo toho musí být organizace také schopny data rychle a snadno využívat. Potřebují systémy, které dokážou přesně převést data o hrozbách, poskytovaná ve strojově čitelném formátu (MRTI), na využitelné zpravodajské informace, které mohou jejich další bezpečnostní nástroje zpracovat, a zajistit automatickou reakci a nápravu.
Organizace stále častěji přijímají rámec MITRE ATT&CK jako základ pro zajištění operativního zabezpečení. MITRE ATT&CK poskytuje komplexní rozdělení TTP do kategorií, což organizacím umožňuje koordinovat bezpečnostní úsilí proti konkrétním TTP, a vytvářet "obranu založenou na informacích o hrozbách".
Výhoda Bitdefenderu
Zpráva ESG vyzdvihuje společnost Bitdefender jako předního poskytovatele informací o hrozbách. ESG se zaměřuje na čtyři oblasti, ve kterých se Bitdefender odlišuje od svých konkurentů:
Rozsah údajů: Bitdefender shromažďuje obrovské množství dat z mnoha zdrojů, od globální sítě stovek milionů systémů, přes nástroje pro monitorování dark webu, až po honeypoty a orgány činné v trestním řízení, aby zajistil co nejkomplexnější sběr dat o hrozbách.
Možnosti automatizovaného zpracování: Surové zpravodajské údaje mají omezenou užitečnost. Bitdefender používá pokročilé algoritmy k identifikaci vzorců v datech, které mu pomáhají izolovat hrozby, jako jsou potenciální útoky ransomwaru, a dokonce upozornit na konkrétní aktéry a útočné kampaně.
Elitní analytici: Téměř 20 % z 1600členného globálního týmu společnosti Bitdefender tvoří zkušení bezpečnostní analytici, pracovníci výzkumu a hledači hrozeb. Tým úzce spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení po celém světě na řešení incidentů, a s významnými vědeckými pracovníky na zdokonalování algoritmů pro analýzu dat.
Robustní reputační služby: Bitdefender poskytuje organizacím rozsáhlé reputační seznamy v reálném čase ve formátu MRTI, které jim umožňují rychle blokovat škodlivé URL adresy, domény, IP adresy a hashe souborů. Organizace mohou snadno integrovat informace o hrozbách od Bitdefenderu do stávajících nástrojů pro bezpečnostní reakci a odstranění hrozeb, mimo jiné včetně systémů pro správu bezpečnostních informací a událostí (SIEM).
Domluvte si konzultaci a zjistěte více o tom, jak může technologie Advanced Threat Intelligence společnosti Bitdefender poskytovat bezpečnostní informace o globálních hrozbách v reálném čase.
Comments