top of page

Požadavek na zpravodajské informace o hrozbáchVálka proti hackerům a kyberzločincům se den ode dne zintenzivňuje. S rostoucím počtem a sofistikovaností hackerů, vyžadují organizace stále komplexnější nástroje pro detekci, analýzu, obranu a odstranění následků. Účinná obrana proti kybernetické kriminalitě začíná včasným shromažďováním a zpracováním využitelných informací o hrozbách.


CISO požadují lepší zpravodajské informace o hrozbách

Jak ukazuje nedávná zpráva Enterprise Security Group, CISO (Chief Information Security Officer) považují zlepšení detekce pokročilých hrozeb za jednu ze svých nejvyšších bezpečnostních priorit.


CISO chtějí vědět, jaké taktiky, techniky a postupy (TTP) se používají, které z nich mohou s největší pravděpodobností ovlivnit jejich podnikání, a jaká je potenciální závažnost jednotlivých hrozeb. A chtějí tyto informace získat rychleji než kdykoli předtím.


Provozovatelé CISO, a jejich týmy SOC, chtějí také lépe porozumět nástrojům, které definují plochu útoku. Korelace komplexních informací o hrozbách v reálném čase s kritickými aktivy, umožňuje týmům lépe stanovit priority obrany a odstraňování následků škod. Díky lepším informacím o hrozbách, mohou týmy SOC zdokonalit své detekční algoritmy, zlepšit přidělování zdrojů a stanovování priorit. a zefektivnit celkovou účinnost a efektivitu svých bezpečnostních pracovních postupů.CISO chtějí přesné a použitelné zpravodajské informace o hrozbách

Získání co nejpřesnějších informací o hrozbách, vyžaduje sběr dat z různých zdrojů a jejich rychlé a kvalitní zpracování. Sběr dat musí být prováděn v širokém rozsahu, včetně zdrojů, jako jsou domény, IP adresy, hashe souborů atd. Údaje z první ruky jsou klíčové, protože data agregovaná ze zdrojů třetích stran mohou být duplicitní a neefektivní.


Vzhledem ke stále rozsáhlejším souborům dat o hrozbách, je také nezbytné využívat řízené akční zpravodajství a vyhnout se tak opomenutým identifikacím hrozeb a falešně pozitivním výsledkům, které by znamenaly ztrátu času týmu SOC. Automatizované zpracování dat, posílené algoritmy umělé inteligence, pomáhá poskytovat okamžitě využitelné informace díky standardizaci, odstranění duplicity a kategorizaci dat o hrozbách.


Samotná automatizace však v některých případech nemusí stačit. Organizace potřebují také přístup ke zkušeným lidským analytikům, kteří mohou zvýšit účinnost automatizovaného zpravodajství.CISO chtějí operativní zpravodajství o hrozbách

Komplexní zpravodajství o hrozbách samo o sobě situaci nezachrání, zejména v případě organizací s omezenými nebo neexistujícími zdroji na analýzu hrozeb. Místo toho musí být organizace také schopny data rychle a snadno využívat. Potřebují systémy, které dokážou přesně převést data o hrozbách, poskytovaná ve strojově čitelném formátu (MRTI), na využitelné zpravodajské informace, které mohou jejich další bezpečnostní nástroje zpracovat, a zajistit automatickou reakci a nápravu.


Organizace stále častěji přijímají rámec MITRE ATT&CK jako základ pro zajištění operativního zabezpečení. MITRE ATT&CK poskytuje komplexní rozdělení TTP do kategorií, což organizacím umožňuje koordinovat bezpečnostní úsilí proti konkrétním TTP, a vytvářet "obranu založenou na informacích o hrozbách".Výhoda Bitdefenderu

Zpráva ESG vyzdvihuje společnost Bitdefender jako předního poskytovatele informací o hrozbách. ESG se zaměřuje na čtyři oblasti, ve kterých se Bitdefender odlišuje od svých konkurentů:

  • Rozsah údajů: Bitdefender shromažďuje obrovské množství dat z mnoha zdrojů, od globální sítě stovek milionů systémů, přes nástroje pro monitorování dark webu, až po honeypoty a orgány činné v trestním řízení, aby zajistil co nejkomplexnější sběr dat o hrozbách.

  • Možnosti automatizovaného zpracování: Surové zpravodajské údaje mají omezenou užitečnost. Bitdefender používá pokročilé algoritmy k identifikaci vzorců v datech, které mu pomáhají izolovat hrozby, jako jsou potenciální útoky ransomwaru, a dokonce upozornit na konkrétní aktéry a útočné kampaně.

  • Elitní analytici: Téměř 20 % z 1600členného globálního týmu společnosti Bitdefender tvoří zkušení bezpečnostní analytici, pracovníci výzkumu a hledači hrozeb. Tým úzce spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení po celém světě na řešení incidentů, a s významnými vědeckými pracovníky na zdokonalování algoritmů pro analýzu dat.

  • Robustní reputační služby: Bitdefender poskytuje organizacím rozsáhlé reputační seznamy v reálném čase ve formátu MRTI, které jim umožňují rychle blokovat škodlivé URL adresy, domény, IP adresy a hashe souborů. Organizace mohou snadno integrovat informace o hrozbách od Bitdefenderu do stávajících nástrojů pro bezpečnostní reakci a odstranění hrozeb, mimo jiné včetně systémů pro správu bezpečnostních informací a událostí (SIEM).


Domluvte si konzultaci a zjistěte více o tom, jak může technologie Advanced Threat Intelligence společnosti Bitdefender poskytovat bezpečnostní informace o globálních hrozbách v reálném čase.


7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

תגובות


bottom of page